Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Gruzja > Jak być skutecznym działaczem społecznym? Ruszamy z nową platformą dla praktyków partycypacji w Gruzji!

Jak być skutecznym działaczem społecznym? Ruszamy z nową platformą dla praktyków partycypacji w Gruzji!

 

Chcesz, by każdy mieszkaniec Twojego osiedla miał dostęp do Internetu, ale nie wiesz, od czego zacząć działanie? Masz pomysł na ciekawą akcję społeczną, ale nie masz pojęcia, jak zdobyć na nią publiczne środki? Gruzini już potrafią odpowiedzieć na te pytania! Ruszyła właśnie platforma www.participatoryhub.ge – nowe narzędzie dla praktyków, które odpowiada na lokalne potrzeby i uwzględnia gruzińską specyfikę procesu partycypacji.

Participatoryhub.ge * jest stworzoną przez nas darmową platformą, która stanie się cyfrowym centrum zasobów i dialogu społecznego. Znalazły się na niej dane o istniejących mechanizmach partycypacji we wszystkich 64 municypalitetach (jednostkach samorządu) Gruzji oraz informacje o możliwościach zdobycia wiedzy w tym obszarze.

Informacje czerpać z niej mogą nie tylko ci, którzy planują zacząć proces partycypacyjny, ale także osoby, które chcą podnieść jakość swoich działań społecznych. Platforma jest tak skonstruowana, że w szybki i łatwy sposób niezbędne dane znajdą na niej zarówno organizacje pozarządowe, jak i samorządowcy i lokalni działacze.

Na platformie zgromadziliśmy ponadto przykłady dokumentów z gruzińskich municypalitetów oraz zamieściliśmy szablony dokumentów do wykorzystania wraz z instrukcjami ich wypełnienia. Przygotowaliśmy również bazę guidebooków oraz instrukcji w formacie wideo, które ułatwią pracę z dokumentami i wdrażanie procesów.

Ważnymi elementami platformy są narzędzia, które pozwalają m.in.: na zaplanowanie procesu (tzw. planer bezpośrednio umieszczony na platformie) oraz na przeprowadzenie konkretnych działań, takich jak: spotkanie, ankieta czy informowanie poprzez sms (z wykorzystaniem zewnętrznych narzędzi podłączonych pod platformę takich jak Zoom, Lopi Sks czy Google Forms).

Co więcej, na stronie umieściliśmy kontakty do 98 praktyków partycypacji, którzy wyrazili chęć udzielenia eksperckich porad. Użytkownik ma możliwość skontaktowania się z praktykiem z obszaru, który go interesuje, lub w łatwy sposób znaleźć odpowiedzi na nurtujące go pytania na samej platformie.

Platforma została wypracowana przy zaangażowaniu ekspertów i studentów Akademii Partycypacji. Daje możliwość promocji absolwentów AP i osób, które przeszły pozytywnie certyfikację indywidualną i są rekomendowane przez naszą Fundację.

 

Projekt współfinansowany w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

 

 

* Platforma została wykonana przez polską firmę wyłonioną w drodze przetargu

Skip to content