Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Ukraina > Przedstawicielstwo Fundacji Solidarności Międzynarodowej na Ukrainie przekazało środki ochrony indywidualnej do walki z koronawirusem szpitalom w Czernihowie i Menie

Przedstawicielstwo Fundacji Solidarności Międzynarodowej na Ukrainie przekazało środki ochrony indywidualnej do walki z koronawirusem szpitalom w Czernihowie i Menie

W dniu 8 maja 2020 r. przekazano środki ochrony indywidualnej na potrzeby Centralnego Szpitala Rejonowego w Czernihowie, które zakupiło Przedstawicielstwo Fundacji Solidarności Międzynarodowej (FSM) na Ukrainie. Szpital otrzymał po 550 kompletów kombinezonów ochronnych wielokrotnego użytku, masek ochronnych FFP-3 i rękawiczek nitrylowych oraz 4 termometry bezkontaktowe.

Przekazano także środki ochrony indywidualnej na potrzeby Centralnego Szpitala Rejonowego w Menie. Szpital otrzymał po 50 kompletów kombinezonów ochronnych wielokrotnego użytku i masek ochronnych FFP-3, 100 par rękawiczek nitrylowych oraz 10 kompletów środków dezynfekujących.

Zakup środków był konsultowany z dyrekcją placówek, Czernihowską Państwową Administracją Obwodową, Menską OTH* i władzami rejonowymi.

 

Zakup środków ochronnych oraz dezynfekujących został sfinansowany ze środków programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

 

 

*OTH – Zjednoczona Terytorialna Hromada

Skip to content