Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Białoruś > Wsparcie dla Białorusi w walce z koronawirusem

Wsparcie dla Białorusi w walce z koronawirusem

23 kwietnia 2020 r. z Warszawy wyruszył konwój z pomocą humanitarną dla Białorusi. W ramach polskiej pomocy na rzecz zwalczania koronawirusa (SARS-CoV-2) na Białoruś wysłano ponad 75 tys. litrów środków do dezynfekcji, 100 tys. maseczek chirurgicznych oraz tysiąc opakowań leku Arechin. Jest to odpowiedź Rządu RP na prośbę strony białoruskiej. Konwój został zorganizowany przez Fundację Solidarności Międzynarodowej (FSM) przy wsparciu Państwowej Straży Pożarnej.

Fot. Tymon Markowski / MSZ

Środki ochronne i leki zostały przekazane na placu Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 8 w Warszawie. W oficjalnym przekazaniu darów uczestniczyli Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Maciej Małecki, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Marcin Przydacz, Ambasador Republiki Białorusi w Polsce Władimir Czuszew, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej Andrzej Bartkowiak oraz Prezes FSM Rafał Dzięciołowski.

Dary zostaną przekazane i rozdysponowane przez Krajowe Centrum Organizacji Reagowania Medycznego w Mińsku (wyznaczone przez Ministerstwo Zdrowia Republiki Białorusi). Część z nich została już rozładowana na terenie Grodzieńskiego Obwodowego Klinicznego Szpitala Chorób Zakaźnych.

List Prezesa Fundacji Solidarności Międzynarodowej

Skip to content