Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Ukraina > Kolejne etapy projektu dla ukraińskich dziennikarzy regionalnych na temat Umowy Stowarzyszeniowej UE-Ukraina

Kolejne etapy projektu dla ukraińskich dziennikarzy regionalnych na temat Umowy Stowarzyszeniowej UE-Ukraina

Ponad 30 dziennikarzy z różnych wydań ukraińskich regionalnych mediów, uczestników projektu: „Obiektywny obraz procesów związanych z  Układem o stowarzyszeniu między Ukrainą a Unią Europejską w ukraińskich mediach”, wzięło udział w Kijowie w kolejnym z zaplanowanych prasowych spotkań z przedstawicielami rządu oraz wybranych ministerstw dotyczących stanu realizacji Umowy Stowarzyszeniowej Ukraina-UE i procesów z nim związanych.

Cykl briefingów organizowany jest we współpracy z Biurem ds. integracji europejskiej przy wicepremier ds. integracji europejskiej i współpracy euroatlantyckiej. W briefingu wzięli udział: Iwanna Kłympusz-Cyncadze, wicepremier ds. integracji europejskiej i współpracy euroatlantyckiej, Wołodymyr Omelian, minister Infrastruktury Ukrainy oraz Mykoła Kuzio, zastępca ministra w Ministerstwie Ekologii. Dziennikarze mieli możliwość przeprowadzenia rozmów z zaproszonymi gośćmi, nagrań dla macierzystych stacji telewizyjnych i radiowych w regionach.

Link do pełnej informacji o briefingu w j. ukraińskim oraz fotorelacji:
http://internews.ua/2017/09/second-press-briefing-release/ 
http://bit.ly/PressBriefingPhoto

W ramach tego samego projektu miały tez miejsce specjalistyczne warsztaty w Czerniowcach, w których wzięło udział 17 dziennikarzy. W drugiej edycji projektu w warsztatach dla dziennikarzy z regionów znacznie więcej czasu poświęcono na doskonalenie warsztatu dziennikarskiego oraz jaśniejszego przedstawiania tematów związanych z procesami wynikającymi z Umowy Stowarzyszeniowej, oraz zakresu realizacji reform z tych procesów wynikających. Podczas warsztatów, które po raz pierwszy odbyły się w Czerniowcach, podstawą dla treningu dziennikarzy był jeden z tematów, którym najbardziej interesują się dziennikarze i mieszkańcy regionów – reforma w sferze energoefektywności. O problemach z wprowadzeniem tej reformy, oraz o projekcie stworzenia na Ukrainie Funduszu Energoefektywności, mówił Andriy Kurcziw, dyrektor wykonawczy Stowarzyszenia „Energoefektywne miasta Ukrainy”.

Link do pełnej informacji o warsztatach w j. ukraińskim oraz fotorelacji:
http://bit.ly/ChernivtsiMediaWorkshop
http://internews.ua/2017/09/chernivtsi-media-workshop/

Projekt “Obiektywny obraz procesów związanych z Układem o stowarzyszeniu między Ukrainą a Unią Europejską w ukraińskich mediach” współfinansowany jest ze środków amerykańskiej agencji międzynarodowego rozwoju USAID.

Skip to content