Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Gruzja > 137 projektów złożonych do budżetu partycypacyjnego w Gruzji

137 projektów złożonych do budżetu partycypacyjnego w Gruzji

Pod koniec lipca zakończyło się składanie projektów w ramach budżetu partycypacyjnego w gruzińskim municypalitecie Marneuli. W 6 rejonach zostało złożonych łącznie 137 projektów.  To o ponad 80 projektów więcej niż w poprzednim roku. Przez cały okres składania projektów mieszkańcom pomagali lokalni koordynatorzy oraz lokalna organizacja pozarządowa. Pomysły na projekty dotyczą zarówno drobnej infrastruktury – wybudowania boiska szkolnego, stworzenia parku rekreacji, poprawy stanu dróg lokalnych, oświetlenia ulic, jak i większych przedsięwzięć – wybudowania przedszkola, wprowadzenia systemu odprowadzania wody, doprowadzenia transportu publicznego do oddalonych od ośrodków miejskich miejscowości i budowy dróg lokalnych.

FIPsierpien

fot. Klaudia Kościńska, Pierwsze złożone projekty

 

Obecnie trwa weryfikacja formalna projektów, którą prowadzi specjalnie powołana Rada ds. budżety partycypacyjnego. Od 30 sierpnia przez tydzień będą odbywać się spotkania wyborcze, podczas których mieszkańcy na podstawie wcześniej wypracowanych priorytetów zadecydują o tym, jakie potrzeby zostaną zrealizowane w 2017 roku. Publiczne ogłoszenie wyników odbędzie się 8 września.

 

Projekt „Od budżetu do działania – liderzy partycypacji” jest realizowany przez Fundację Inna Przestrzeń w partnerstwie z Organizacją One Caucasus, Urzędem Municipalitetu Marneuli oraz Krajowym Stowarzyszeniem Władz Lokalnych w Gruzji (NALA).

 

autor: Fundacja Inna Przestrzeń

 

Projekt współfinansowany ze środków programu „Wsparcie Demokracji” finansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

                                     fip            344 square-one caucasus             marneulis-municipalitetis-gerbi

Skip to content