Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Ukraina > Ruszył projekt „Wsparcie rodzin Niebiańskiej sotni”

Ruszył projekt „Wsparcie rodzin Niebiańskiej sotni”

fot.Anna Kertyczak

W dniu 22 czerwca w Kijowie odbyła się konferencja prasowa inaugurująca projekt „Wsparcie rodzin Niebiańskiej sotni” realizowany przez Fundację Edukacja dla Demokracji w partnerstwie z Organizacją Społeczną Krym SOS w ramach Nagrody Solidarności przyznanej w 2015 roku córce Borysa Niemcowa – Żannie Niemcowej.

Konferencję prasową otworzyła Tamila Taszewa – Kierowniczka Krym SOS podsumowując ubiegłoroczny projekt realizowany w ramach Nagrody Solidarności przyznanej Mustafie Dżemilewowi. Potem Krzysztof Stanowski, Prezes Fundacji Solidarności Międzynarodowej krótko powiedział o idei Nagrody Solidarności i jej wyjątkowym wymiarze w tym roku. Igor Huryk – Przewodniczący Stowarzyszenia Rodzin Bohaterów Niebiańskiej Sotni podziękował za wsparcie opisując trudną sytuacją materialną, w której znajduje się część rodzin i sposób w jaki działa stowarzyszenie.

Martyna Bogaczyk – Prezes Fundacji Edukacja dla Demokracji opowiedziała o działaniach, które są planowane w ramach projektu. Oprócz wsparcia rodzin Niebiańskiej sotni planowane jest (podobnie jak w ubiegłym roku) wsparcie rodzin dziennikarzy i medyków poległych na Donbasie, oraz nielicznej grupy rodzin wielodzietnych osieroconych przez ukraińskich ochotników, którzy zginęli z strefie ATO. Ponadto zaplanowano wsparcie prawników dla rodzin, które pozwoli im na uregulowanie sytuacji prawnej co w perspektywie umożliwi korzystanie ze wsparcia państwa ukraińskiego.

Skip to content