Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Gruzja > Budżet partycypacyjny po gruzińsku

Budżet partycypacyjny po gruzińsku

Ruszyła kontynuacja projektu budżetu partycypacyjnego w Gruzji pod nazwą “Od budżetu do działania – liderzy partycypacji”. W tym roku Fundacja Inna Przestrzeń zrealizuje dwa moduły działań.

Jednym z nich jest kontynuacja budżetu partycypacyjnego w regionie Marneuli. Właśnie zakończył się pierwszy monitoring realizacji projektów z I edycji budżetu partycypacyjnego oraz spotkania z pracownikami administracji Marneuli i liderami społecznościowymi.

Akademia Partycypacji – II moduł – to innowacja w projekcie. Olga Dorokhina, działaczka Helsińskiego Zgromadzenia Obywatelskiego/Kaukaskiego Instytutu Bezpieczeństwa Regionalnego (HCA/CIRS), zajmie się rekrutacją uczestników na szkolenia z zakresu budżetu partycypacyjnego dla gruzińskich samorządów. Dominik Cagara, redaktor gruzińskiego portalu Democracy & Freedom Watch, pracuje obecnie nad ogólnokrajowym konkursem dla dziennikarzy o budżecie partycypacyjnym. Nagrodą w konkursie dla twórcy najlepszego materiału będzie wyjazd na warszawską konferencję ”Kultura partycypacji”, która odbędzie się w listopadzie.

Aktualnie trwają prace nad przygotowaniem regulaminu budżetu partycypacyjnego w Marneuli oraz nabór lokalnych koordynatorów. W ramach II modułu projektu trwa rekrutacja do akademii partycypacji.

Projekt jest realizowany przez Fundację Inna Przestrzeń w partnerstwie z Organizacją One Caucasus, Urzędem Municipalitetu Marneuli oraz Krajowym Stowarzyszeniem Władz Lokalnych w Gruzji (NALA). Uzyskał również wsparcie gruzińskiego Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju Regionalnego oraz Helsińskiego Zgromadzenia Obywatelskiego/Kaukaskiego Instytutu Bezpieczeństwa Regionalnego (HCA/CIRS).

autor: Fundacja Inna Przestrzeń

Projekt współfinansowany ze środków programu „Wsparcie Demokracji” finansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

                                       fip            344 square-one caucasus             marneulis-municipalitetis-gerbi

Skip to content