Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Gruzja > Wizyta studyjna gruzińskich dziennikarzy

Wizyta studyjna gruzińskich dziennikarzy

Gruzińscy dziennikarze w wydawnictwie Przełom w Trzebini. Fot.: Archiwum Przełomu

Zakończył się tygodniowy pobyt dziennikarzy gruzińskich mediów lokalnych w Polsce. Pod koniec października ich ośmioosobowa grupa odwiedziła cztery redakcje w południowej Polsce. Tematem przewodnim wizyty był „lokalny portal informacyjny”, a jedno z najczęściej zadawanych pytań brzmiało: „Czy portal jest rzeczywiście konkurencją dla wydania papierowego?”.

Dziennikarze z Gruzji odwiedzili wydawnictwo Przełom w Trzebini, „Nowiny Raciborskie” w Raciborzu, redakcję telewizji internetowej w Jaworznie oraz „Tygodnik Podhalański” w Zakopanem. Gości najbardziej interesowała korelacja między spadkiem nakładów wydań papierowych gazet lokalnych a rozwojem Internetu. – Chcemy wiedzieć, jakie doświadczenia mają polscy wydawcy, co im się udało jeśli chodzi o rozwój ich portali, a gdzie popełnili błędy. Ta wiedza być może uchroni nas przed podobnymi błędami – powiedziała Lela Inasaridze, reprezentująca tygodnik „Samkhretis Karibche” z Achalciche.

W Trzebini i w Zakopanem gruzińscy dziennikarze spotkali się z dziennikarzami z Tunezji, uczestniczącymi w stażach w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Gazet Lokalnych. Oba projekty są finansowane z programu Wsparcie Demokracji, projekt gruziński jest ponadto finansowany z Programu RITA.

Agnieszka Nowińska, koordynator projektu

Skip to content