Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Konkurs dla mediów gruzińskich zakończony

Konkurs dla mediów gruzińskich zakończony

Fot. Szota Lomidze, „Chemikharagauli.ge”. Tamuna Uchidze z tygodnika „Samkhretis Karibche” z nagrodą za I miejsce w kategorii Fotografia

Tamuna Uchidze z tygodnia „Smakhretis Karibche” zdobyła I nagrodę w konkursie na najlepszą fotografię opublikowaną na portalu. Nagrodzone zostały także redakcje „Speqtri” za stronę internetową, „Chemi Kharagauli” za najlepszy materiał wideo i „Kaheti Khma” za najlepszą informację. Jury przyznało także kilka wyróżnień. Konkurs odbył się w ramach projektu Towarzystwa Demokratycznego Wschód „Gruzja – gazety lokalne w mobilnej rzeczywistości”.

Oficjalne zakończenie konkursu i rozdanie nagród odbyło się 10 października w Tbilisi. Na uroczystość  przyjechali dziennikarze i redaktorzy z całej niemalże Gruzji, m.in. z Telawi, Gurdżaani, Achalciche, Poti, Tkibuli, Zugdidi, Ozurgeti, Całki, Lentechi. Największe brawa odebrał najmłodszy uczestnik projektu, Luka Kitia, z portalu „Zugdidelebi.ge”, którego jury wyróżniło nagrodą specjalną za prowadzony portal.
Nagrody odebrali także: Maia Kalabegaszwili ze „Speqtri.ge” za portal; Maia Mamulaszwili z „Knews.ge” w imieniu redaktora Nikolosa Esitaszwilwgo za najlepszy news; Laura Gogoladze z „Chemikharagauli.ge” za najlepszy materiał wideo. Wyróżnienia otrzymali m.in. Inga Gwasalia z „Msnews.ge” za dynamiczny rozwój portalu; Cotne Museliani ze „Svanetinews.wordpress.com” za dbałość o lokalną tradycję; Giorgi Suladze z „Okribanews.ge” za fotografię; Giorgi Girkelidze z „Guria News” za materiał wideo.

Była to II edycja  konkursu The Local Press in the Global Network  zrealizowana przez Towarzystwo Demokratyczne Wschód. Tegoroczny projekt, „Gruzja – gazety lokalne w mobilnej rzeczywistości”, zakończy wizyta studyjna gruzińskich redaktorów w Polsce.
W czasie uroczystości wręczania nagród dotarła do nas informacja, że reporterzy tygodnika „Samkhretis Karibche” z Achalciche zostali zaatakowani podczas wykonywania swoich dziennikarskich obowiązków. W ciągu niespełna godziny informacja o tym zdarzeniu pojawiła się na wielu lokalnych gruzińskich portalach.
Agnieszka Nowińska, koordynator projektu

Skip to content