Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Tunezja > Warsztaty na temat zarządzania projektami dla Młodzieżowych Rad w Tunezji

Warsztaty na temat zarządzania projektami dla Młodzieżowych Rad w Tunezji

W dnia 21-24 lipca 2015 członkowie Młodzieżowych Rad z Sousse i pobliskich miejscowości  uczyli się, jak pomysły na działania można przetworzyć na sensowny, nadający się do realizacji projekt. Dzięki zdobytej wiedzy i umiejętnościom będą teraz mogli skuteczniej konkurować o mini-grant w ramach ogłoszonego konkursu mini-projektów „Młodzieżowa Inicjatywa” w ramach projektu „Młodzieżowe Rady w Tunezji”.

 

 

W warsztatach wzięło udział ponad 70 uczestników, którzy przyszli z gotowymi pomysłami na działania w ramach Młodzieżowych Rad, odnoszące się do bardzo zróżnicowanych problemów i potrzeb lokalnych, np. zagospodarowanie przestrzeni zielonych do rekreacji (Ksibet El Madyouni, Monastir, Hammam Sousse), tworzenie klubów z ofertą kulturalną i edukacyjną dla młodych ludzi (Monastir, M’saken, Ksibet El Madyouni), organizacji imprez kulturalnych i festiwali, stworzenie biblioteki i miejsca spotkań przy niej (Hay Riadh), poprawa estetyki i systemu informacji dworca w Kalaa Kebira, organizacja wsparcia dla osób dotkniętych autyzmem i ich rodzin w M’saken czy poprawa estetyki oddziałów dla dzieci chorych na raka w szpitalach w Sousse i animacja ciekawych zajęć dla nich.

 

Warsztaty są częścią projektu „Młodzieżowe Rady w Tunezji”, współfinansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstw Spraw Zagranicznych RP. Program „Wsparcie Demokracji”, realizowanego przez Fundację Miejsc i Ludzi Aktywnych, Stowarzyszenie EUREKA i Stowarzyszenie ‘We Love Sousse’.

Skip to content