Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Tunezja > Szkolenia dla młodzieżowych liderów w Tunezji

Szkolenia dla młodzieżowych liderów w Tunezji

Fundacja MILA realizuje kolejne działania w Tunezji w ramach projektu „Młodzieżowe Rady w Tunezji”. W czerwcu, w miejscowości Kelibia, szkolili się młodzieżowi liderzy – przedstawiciele działających i nowo tworzonych młodzieżowych rad z siedmiu miejscowości w Tunezji: Sousse, Hammama Sousse, Monastir, M’saken, Kalaa Kebira, Hay Riadh i Kisbet el Madyouni. Szkolenie obejmowało tematykę związaną z wprowadzaniem mechanizmów demokratycznych w Tunezji i rozwijaniem wiedzy i umiejętności młodych ludzi, przydatnych w działaniu w młodzieżowych radach.

W programie szkolenia znalazły się takie zagadnienia jak partycypacja, młodzieżowe rady w Polsce i dotychczasowa działalność młodzieżowych rad w Tunezji, motywowanie ludzi i angażowanie ich do działania,  diagnoza środowiska lokalnego, przywództwo w grupie i role grupowe. Ponadto odbyła się debata oxfordzka nt. „Młodzieżowe rady mogą być realnym partnerem w dialogu z władzami lokalnymi”, która wywołała wiele emocji wśród uczestników. Ważnym aspektem szkolenia była też możliwość wymiany informacji i doświadczeń przez przedstawicieli siedmiu młodzieżowych rad i wspólna integracja.

Szkolenie jest częścią projektu współfinansowanego ze środków programu „Wsparcie Demokracji” w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP realizowanego przez Fundację Miejsc i Ludzi Aktywnych, Stowarzyszenie EUREKA i Stowarzyszenie ‘We Love Sousse’.

Skip to content