Aktualności

Wyzwanie przyjęte

–Z mnóstwem nowych informacji i pomysłami na nowe rozwiązania, wracam do redakcji i zaczynam przygotowywać się do konkursu. Wyzwanie przyjęte – napisała na platformie dla gruzińskich gazet lokalnych Maja Mamulaszwili z gazetyKahetis Hmaz Telawi.

W sobotę 23 sierpnia zakończyły się drugie warsztaty dotyczące stron internetowych dla gruzińskich gazet lokalnych. Pod okiem trenerów Fundacji Towarzystwo Demokratyczne Wschód, Agnieszki Nowińskiej i Marcina Banka czternastu uczestników zajęć zastanawiało się, w jaki sposób można strony te uatrakcyjnić.

Redaktorzy gazet lokalnych i regionalnych z całej Gruzji (m.in. z Kachetii, Imeretii, Gurii, Megrelii i Adżarii) redagowali newsy, głowili się nad tytułami odpowiednimi dla Internetu i zastanawiali się nad formami interaktywności na swoich stronach.

Zajęcia warsztatowe zakończyły się ewaluacją wszystkich projektów, które od 2007 roku TDW przeprowadziło w Gruzji. Wyniki tej ewaluacji pozwolą ocenić, czy pracę z gruzińskimi redakcjami należy kontynuować, a jeśli tak, to w jakim kierunku.

Uczestników projektu czeka jeszcze konkurs na najlepszy tekst, zdjęcie, materiał filmowy i całą stronę internetową. Ogłoszenie wyników odbędzie się w październiku w Tbilisi podczas Gali Gruzińskiej Prasy Lokalnej.

– Wyzwanie przyjęte – stwierdziła Maja Mamulaszwili z Kachetii po zakończeniu warsztatu. – Jadę do redakcji przygotowywać się do konkursu.

Szkolenia, które odbyły się w Kutaisi 8-10 lipca i 21-23 sierpnia były częścią projektu „Od mediów informacyjnych do mediów interaktywnych – gruzińskie gazety lokalne w Internecie”, realizowanego przez Towarzystwo Demokratyczne Wschód we współpracy z partnerską organizacją gruzińską Kaukaskie Centrum Dziennikarzy.

Projekt jest współfinansowany ze środków programu Wsparcie Demokracji finansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2014 r. oraz Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Przemiany w Regionie” – RITA realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.

Skip to content