Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Azerbejdżan > Inauguracja Szkoły Liderów Politycznych Partnerstwa Wschodniego 2014

Inauguracja Szkoły Liderów Politycznych Partnerstwa Wschodniego 2014

27 lipca pod Kijowem zgromadzili się młodzi liderzy polityczni z Azerbejdżanu, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy, aby przez następny tydzień rozwijać swoje umiejętności przywódcze, debatować i zgłębiać wiedzę o procesach demokratycznych. Już drugi rok Stowarzyszenie Szkoła Liderów we współpracy z organizacjami partnerskimi realizuje program liderski dla przedstawicieli życia publicznego z krajów Partnerstwa Wschodniego. W tym roku partnerami Szkoły Liderów są Europejski Dialog z Ukrainy, Holenderski Instytut Demokracji Wielopartyjnej – Reprezentacja na Kaukazie Południowym z Gruzji, Krajowa Rada Młodzieży z Mołdawii oraz Ruch Pozytywna Zmiana z Azerbejdżanu.

 

lekcja

 

Inauguracja programu odbyła się pod hasłem „Wolność wczoraj i dziś”, nawiązującym do doświadczeń ruchu solidarnościowego w Polsce. Gościem specjalnym był Zbigniew Bujak, legenda Solidarności, jeden z liderów obrad Okrągłego Stołu, który opowiedział o istocie odpowiedzialności politycznej i umiejętności podjęcia decyzji w przełomowych momentach historii. Swoją obecnością także zaszczycił Dariusz Staniszewski, I Sekretarz Ambasady RP w Kijowie, który zwrócił uwagę na znaczenie podobnych inicjatyw, wspierających współpracę w regionie.

Wydarzenia ze Szkoły można śledzić na profilu Facebookowym programu https://www.facebook.com/pages/School-for-Political-Leaders-of-the-Eastern-Partnership/724058677616898?ref_type=bookmark.

 

uczestnicy

Projekt jest realizowany ze środków programu Wsparcie Demokracji finansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2014 r. Patronat honorowy nad projektem objął Radosław Sikorski, Minister Spraw Zagranicznych RP.

Szkoła na Ukrainie będzie trwała do 2 sierpnia. Po powrocie do swoich krajów uczestnicy będą pracować nad inicjatywami opiniotwórczymi w wybranym przez nich obszarze, a następnie spotkają się w Warszawie, aby w dniach 21-27 września kontynuować działania networkingowe oraz rozwijać swoje umiejętności negocjacyjne.

                                       images.jpg    12982_10151784619706745_1509688663_n.jpg    logo.gif   edialogue.jpg


logo.png

 

 

 

Skip to content