Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > W Pałacu Prezydenckim o Bibliotece Solidarności Międzynarodowej

W Pałacu Prezydenckim o Bibliotece Solidarności Międzynarodowej

IMG 20140513 13043113 maja 2014 r. w Pałacu Prezydenckim odbyło się IV ogólnopolskie seminarium w ramach projektu Archiwa Przełomu 1989-1991 realizowanego wspólnie przez Kancelarię Prezydenta RP i Kancelarię Senatu pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

W ramach seminarium zaprezentowana została Biblioteka Solidarności Międzynarodowej projekt internetowego, multimedialnego i wielojęzycznego repozytorium zawierającego otwarte i ogólnie dostępne zasoby z zakresu transformacji ustrojowej, społecznej i gospodarczej w Polsce i w regionie, jak również materiały wspierające międzynarodową wymianę doświadczeń w tym zakresie.

Tworzona w ramach „Archiwów Przełomu” Biblioteka powstaje jako wspólna inicjatywa Fundacji Solidarności Międzynarodowej oraz Europejskiego Centrum Solidarności. 13 lutego 2014 r. ideę Biblioteki Solidarności Międzynarodowej wsparł Prezydent Bronisław Komorowski. Bibliotekę będą tworzyły udostępnione w Internecie publikacje w formie plików tekstowych, dźwiękowych, graficznych, filmowych, wreszcie kursów e-­‐learningowych.

Skip to content