Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Tadżykistan > Z północy na południe – niezwykła wymiana doświadczeń

Z północy na południe – niezwykła wymiana doświadczeń

W ramach projektu „Z duchem czasu” w dniach 20-23 sierpnia 2013 do wilajetu chatlońskiego przyjechały cztery przedstawicielki Klubów Kobiet z wilajetu sogdyjskiego. W grupie znalazły się Turisnova Kandichon i Turdalijeva Ul’fata z klubu „Kunduz Momo”, Umurzokova Fajziniso z klubu „Fajz” i Nazarmatova Nasiba z klubu „Orzu”.

Przedstawicielki wszystkich 10 nowych Klubów Kobiet z południa Tadżykistanu miały możliwość bezpośredniego spotkania z kobietami z północy kraju. Dzięki temu dowiedziały się więcej o funkcjonowaniu Klubów z wilateju sogdyjskiego oraz kolejnych etapach rozwoju przez jakie przeszły te organizacje. Z kolei kobiety z północy mogły z bliska przyjrzeć się problemom, z którymi zmagają się Kluby na południu kraju oraz metodom, które pomocne są w przezwyciężaniu trudności. Program wymiany doświadczeń kobiety oceniły jako bardzo ważny i szczególnie cenny w aktualnym momencie, gdyż w początkowym etapie funkcjonowania Klubów możliwość z korzystania ze sprawdzonych rozwiązań od bardziej doświadczonych koleżanek może okazać się nie do przecenienia.

http://civic.edudemo.org.pl/nowosci/tadzykistan/193-z-ponocy-na-poudnie-niezwyka-wymiana-dowiadcze

Skip to content