Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Mjanma/Birma > Druga edycja staży ILW dla dziennikarzy birmańskich

Druga edycja staży ILW dla dziennikarzy birmańskich

W ramach projektu „Razem dla Birmy – Liderzy Mediów” Instytut Lecha Wałęsy zaprosił dwie dziennikarki z Birmy/Mjanmy, do udziału w miesięcznym stażu w Polskich mediach. Lin Hnin Aye i Aye Thidar Kyaw będą miały możliwość zobaczyć jak wygląda codzienna praca różnych redakcji Polskiego Radia, odwiedzą na tydzień lokalną gazetę „Kurier Gmin”, której redakcja mieści się w Wołowcu pod Wrocławiem oraz przez pięć dni będą odkrywać Warszawę wraz z kolektywem „Miasta w Komie”.

 

„Program stażowy w ramach, którego zaprosiliśmy Lin i Aye jest w moim przekonaniu jednym z najważniejszych elementów naszych działań w ramach tegorocznego projektu birmańskiego. Miesięczna wizyta w Polsce pozwoli naszym gościom podnieść swoje kwalifikacje zawodowe, ale również poznać europejską i polską kulturę, naszą codzienność. Uważam, że jest to bezcenne doświadczenie dla nich jak i dla nas.” – mówi Bartosz Kozakiewicz.

 

Dynamiczna transformacja birmańska, której bardzo istotnym elementem jest niezależna prasa, oferuje młodym dziennikarzom, nieznaną przez dłuższy czas w Birmie,  możliwość rzetelnego i niezależnego opisywania rzeczywistości. Do tej grupy staramy się dotrzeć i podzielić się z nią między innymi doświadczeniami polskiej transformacji.

„Solidarni z Birmą to jeden z naszych najdynamiczniej rozwijających się programów. Już po raz drugi przyjechali do Polski młodzi birmańscy dziennikarze. Kontakty jakie udało nam się zawiązać dzięki współpracy z birmańskimi partnerami pozwalają nam z nadzieją patrzeć w przyszłość. Wierzymy, że nasza współpraca  zaowocuje realizacją kolejnych projektów zarówno w Birmie jak i Polsce”.

Tegoroczne staże to druga edycja programu stażowego skierowanego do młodych birmańskich dziennikarzy. Projekt „Razem dla Birmy – Liderzy Mediów” jest współfinansowany przez Fundację Solidarności Międzynarodowej w ramach programu Wsparcie Demokracji.

Skip to content