Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Gruzja > Platforma dla gruzińskich gazet

Platforma dla gruzińskich gazet

Od kilku tygodni, w ramach projektu realizowanego przez Fundację Towarzystwo Demokratyczne Wschód wspólnie z Kaukaskim Centrum Dziennikarzy, funkcjonuje platforma internetowa dla gruzińskich gazet lokalnych i regionalnych: http://tdw.org.pl/gruzja/

Platforma to miejsce gdzie uczestnicy projektu mają dostęp do wszystkich materiałów i dokumentów dotyczących tematyki tegorocznego a także ubiegłorocznego projektu. Przede wszystkim jednak jest to miejsce wymiany doświadczeń wydawców i redaktorów gruzińskich mediów lokalnych między sobą oraz z wydawcami z Polski. Na forum działającym w ramach platformy udzielają się eksperci – wydawcy polskich niezależnych gazet lokalnych, którzy zaangażowani się w realizację projektów medialnych prowadzonych przez TDW w Gruzji.

Platforma stale się rozwija. Obecne zalogowani są na niej są wydawcy i redaktorzy 12 lokalnych i regionalnych gazet gruzińskich. Mają oni dostęp do materiałów i dokumentów dotyczących  kolportażu własnego oraz systemu pozyskiwania ogłoszeń drobnych. W miarę realizacji kolejnych tematów dotyczących zarządzania lokalnym wydawnictwem, na platformie będą pojawiały się materiały wspierające wprowadzanie zmian w gruzińskich mediach.


Projekt pt. Przygotowanie gruzińskich gazet lokalnych do wprowadzenia systemu pozyskiwania ogłoszeń drobnych jest współfinansowany ze środków programu „Wsparcie Demokracji” finansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2013 r. oraz amerykańskiej fundacji National Endowment for Democracy.

Więcej o projekcie…

Skip to content