Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Więcej partnerstwa między Polską a USA na rzecz demokracji

Więcej partnerstwa między Polską a USA na rzecz demokracji

Bardzo dobrze, że od ponad dwóch lat trwa strategiczny dialog w sprawie demokracji między Polską a USA, ale przypadków konkretnej współpracy można wymienić niewiele – prezes FSM Krzysztof Stanowski mówił podczas konferencji Demokracja i Przyszłość Wspólnoty Transatlantyckiej

zorganizowanej w Warszawie przez German Marshall Fund, Transatlantic Academy i Wspólnotę Demokracji.Jako przykłady współpracy wymienił wspólne polsko-amerykańskie działania w Mołdawii. – Ale co zrobiliśmy razem przez ostatnie dwa lata w Tunezji czy Birmie? – pytał Stanowski. – Czy nie jesteśmy interesującym partnerem dla USA w działaniach demokratyzacyjnych? Czy jesteśmy za mali? Czy nasz rosnący wkład na działania demokratyzacyjne w ramach współpracy rozwojowej nie jest wystarczający?

Stanowski przypomniał, że Polska jako pierwszy kraj uznała projekty demokratyzacyjne za obowiązkową część naszej pomocy rozwojowej dla innych państw. Tą częścią polskiej pomocy rozwojowej w bliskiej współpracy z MSZ zajmuje się właśnie Fundacja Solidarności Międzynarodowej.

Skip to content