Aktualności

Pięć razy aktywność

Co się stanie jeśli na pięć dni zbierzemy15 białoruskich aktywistów, damy im pięć kamer, pięć komputerów i zapewnimy opiekę wykfalifikowanych trenerów? Powstanie pięć spotów promujących aktywność społeczną!

Obserwacja wyborów, promocja ekologicznego stylu życia, ochrona zabytków kultury, zachęcenie do społecznej aktywności i przystosowanie białoruskich miast do potrzeb niepełnosprawnych – to tematy spotów, nad którymi pracowali przedstawiciele 15 organizacji społecznych, z różnych miast Białorusi.

Podczas treningu aktywiści brali udział w zajęciach z podstaw filmowania, montażu filmowego. Poznali różne rodzaje sprzętu potrzebnego do tworzenia materiałów wideo. Dowiedzieli się też do czego multmedia mogą wykorzystywać organizacje społeczne w swojej codziennej pracy, jak się poruszać w BYnecie i co zrobić z gotowym materiałem filmowym.

Trening “Multimedia i internet w służbie organizacji społecznych na Białorusi” odbył się na Ukrainie. Był zorganizowany przez stowarzyszenie Inicjatywa Wolna Białoruś i oraz partnera białoruskiego.

Magda Pytlakowska, Inicjatywa Wolna Białoruś

Skip to content