Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Gruzja > Spotkanie obserwatorów krótkoterminowych wyborów parlamentarnych w Gruzji

Spotkanie obserwatorów krótkoterminowych wyborów parlamentarnych w Gruzji

DSC00042

Obserwatorzy krótkoterminowi wyborów parlamentarnych w Gruzji będący częścią zespołu misji obserwacyjnej OBWE/ODiHR spotkali się dziś w Fundacji „Wiedzieć Jak” przed wylotem do Tbilisi.

W trakcie spotkania Prezes Fundacji Krzysztof Stanowski podkreślił wagę zbliżających się wyborów (1 października 2012), a Wojciech Górecki, ekspert Ośrodka Studiów Wschodnich, autor książek o Kaukazie, nakreślił obecną sytuację społeczno-polityczną w Gruzji i możliwe scenariusze powyborcze.

 

DSC00056

Fundacja finansuje udział 5 obserwatorów krótkoterminowych w ramach polskiej kwoty misji OBWE/ODiHR, którzy będą prowadzić obserwacje do 3 października br. Projekt realizowany jest ze środków programu polskiej współpracy rozwojowej MSZ RP w 2012 r.

W ramach misji OBWE/ODiHR do Gruzji przyjedzie łącznie 378 obserwatorów, w tym 28 obserwatorów długoterminowych, którzy są na miejscu od 27 sierpnia br.

Zachęcamy do śledzenia bloga o obserwacji wyborów i zapoznania się z publikacją Ośrodka Studiów Wschodnich autorstwa Marka Matusiaka: „Gruzińskie wybory. Między silnym państwem a demokracją”.

Skip to content