Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Azerbejdżan > Wizyta studyjna w Polsce przedstawicieli Albańsko – Udińskiej Wspólnoty Chrześcijańskiej Republiki Azerbejdżanu

Wizyta studyjna w Polsce przedstawicieli Albańsko – Udińskiej Wspólnoty Chrześcijańskiej Republiki Azerbejdżanu

Muzeum Wsi Polskiej w Lublinie

Na początku sierpnia w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie „Dla Ziemi” gościliśmy w Polsce przedstawicieli Albańsko – Udińskiej Wspólnoty Chrześcijańskiej Republiki Azerbejdżanu.

Celem wizyty studyjnej było zapoznanie udińskich partnerów z zasadami funkcjonowania organizacji pozarządowych, skansenów i muzeów w Polsce.

Uczestnicy wzięli udział m.in. w wykładach w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie z prowadzenia działalności edukacyjno-oświatowej, zapoznali się z funkcjonowaniem Muzeum Wsi Lubelskiej, poznali tajniki archiwizacji zbiorów Muzeum Zamoyskich w Kozłówce i odwiedzili skanseny w Łowiczu oraz Sierpcu.

Projekt „Dla wspólnego dobra. Szkolenia organizacji obywatelskiej w udińskiej mniejszościowej grupie etniczno-religijnej w Azerbejdżanie” zakłada wzmocnienie potencjału działania organizacji obywatelskiej reprezentującej unikalną grupę etniczną Udinów mieszkającą głównie w miejscowości Nidż w Azerbejdżanie. Inicjatywa jest kontynuacją współpracy ekspertów PME w Warszawie z liderami Albańsko – Udińskiej Wspólnoty Chrześcijańskiej Republiki Azerbejdżanu nawiązanej przy wsparciu finansowym Ambasady RP w Baku: http://ethnomuseum.website.pl/doc_1402-_udini-w-azerbejdzanie.html

Skip to content