Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Ukraina > Letnia szkoła Aktywności Lokalnej – Koblewo, Ukraina

Letnia szkoła Aktywności Lokalnej – Koblewo, Ukraina

phoca thumb l dsc 0173

Pod koniec lipca odbyły się pierwsze działania w ramach projektu „Szkoła Aktywności Lokalnej w Południowej Ukrainie” realizowanego przez Stowarzyszenie Wschodnioeuropejskiego Centrum Demokratycznego w ramach programu Wsparcie Demokracji 2012 we współpracy z organizacją Nowa Generacja z Chersonia.

W dn. 25-29 lipca 2012 odbyła się pięciodniowa Letnia Szkoła Aktywności Lokalnej, w ramach której przedstawiciele NGO z obwodu winnickiego, odeskiego, mikołajowskiego, chersońskiego i Krymu zapoznali się z tematyką aktywizowania społeczności lokalnej, diagnozowania jej potrzeb i potencjału, przeanalizowali też własne kompetencje jako animatorów. Druga część szkolenia poświęcona była tematyce pozyskiwania środków na działania: uczestnicy pracowali nad przełożeniem pomysłów na lokalne inicjatywy na wniosek grantowy.

W dalszej części projektu uczestnicy będą mieli możliwość spróbowania swoich sił w roli animatorów podczas 4 wspólnie przeprowadzonych akcji lokalnych w wybranych przez siebie społecznościach. Oprócz tego, będą mieli okazję wzięcia udziału w konkursie minigrantów.

Skip to content