Projekty w Gruzji

Solidarity Fund > Projekty w Gruzji > Od mediów informacyjnych do mediów interaktywnych – gruzińskie gazety lokalne w internecie

Od mediów informacyjnych do mediów interaktywnych – gruzińskie gazety lokalne w internecie

 2014Gruzja 
 

Towarzystwo Demokratyczne Wschód

 

tytuł projektu: Od mediów informacyjnych do mediów interaktywnych – gruzińskie gazety lokalne w internecie / From Informative to Interactive Media: Georgian Local Newspapers on the Web

 

Trzy nowe lokalne strony internetowe posiadające aplikacje mobilne, nowa telewizja internetowa, wprowadzenie elementów zwiększających interaktywność lokalnych stron – to najważniejsze rezultaty projektu realizowanego przez Towarzystwo Demokratyczne Wschód wspólnie z Kaukaskim Centrum Dziennikarzy.

 

Celem projektu było, aby gruzińskie gazety lokalne i regionalne, realizujące obecnie przede wszystkim funkcję informacyjną, zostały przygotowane do wprowadzenia tzw. internetowego dziennikarstwa obywatelskiego, które umożliwi zaangażowanie czytelników w tworzenie informacji oraz w kampanie dotyczące realizacji ważnych celów społecznych.

 

W projekcie, na który złożyły się dwa warsztaty (techniczny i merytoryczny) dotyczące stron internetowych, konkurs na najlepsze publikacje w internecie i wizyty studyjne w polskich portalach wzięło udział 13 lokalnych gruzińskich wydawnictw.

 

Zdecydowana większość z nich posiadała strony internetowe będące odzwierciedleniem wydań papierowych. Wprowadzenie interaktywnych elementów, zmiana projektu graficznego stron, wprowadzenie nowych odnośników w menu, dało fundament do myślenia o stronach internetowych jak o lokalnych portalach informacyjnych, będących kolejnym produktem wydawnictw.

 

 tdw1

tdw2

tdw3

 

 

tdw      Caucasus Center

Skip to content