News

Solidarity Fund > News > Moldova > Wizyta studyjna z Mołdawii

Wizyta studyjna z Mołdawii

Dlaczego osobiste historie z przemówienia Steve’a Jobsa na Uniwersytecie Stanforda mogą być inspirujące dla PR-owca? Jak sobie radzić z fake newsami i dezinformacją? Czym jest neuropsychologia? To tylko niektóre z tematów szkoleń, które odbyły się podczas wizyty studyjnej przedstawicieli mołdawskich służb w Warszawie.   

Fundacja, wraz z polskim Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, wspiera mołdawskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w rozwoju i wzmocnieniu jego zdolności instytucjonalnych. Wizyta stanowiła element tego pilotażowego programu.  

Szesnastu przedstawicieli odpowiedzialnych za komunikację w formacjach podległych mołdawskiemu MSW (Ministerstwie, Policji, Straży Granicznej, Straży Pożarnej i Biurze ds. Migracji) miało okazję poznać strukturę i zakres prac zespołów odpowiedzialnych za komunikację w polskim MSWiA i podporządkowanych mu służbach mundurowych. Cennym elementem wizyty była również wymiana doświadczeń oraz networking.   

Seria intensywnych szkoleń i warsztatów dotyczyła efektywnej komunikacji publicznej, która wykorzystuje również nowoczesne formy, takie jak między innymi storytelling, jak w przypadku Steve’a Jobsa, a także najnowsze badania z dziedziny neuropsychologii.   

 

Projekt jest realizowany przez przedstawicielstwo Fundacji Solidarności Międzynarodowej w Mołdawii i finansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. 

Skip to content