Projekty w Mjanmie/Birmie

Solidarity Fund > Projekty w Mjanmie/Birmie > Razem dla Birmy – Nowe Narzędzia i Nowe Wyzwania

Razem dla Birmy – Nowe Narzędzia i Nowe Wyzwania

2014 – Birma/Mjanma Flag of Myanmar.svg

 

Fundacja Instytut Lecha Wałęsy

 

tytuł projektu: Razem dla Birmy – Nowe Narzędzia i Nowe Wyzwania / Together for Burma – New Tools and New Challenges

 

Projekt był kontynuacją działań Instytutu Lecha Wałęsy z lat 2012-13 realizowanych w partnerstwie z Pandita Development Institute, ranguńską młodzieżową organizacją pozarządową. Inicjatywa miała na celu wsparcie młodych birmańskich dziennikarzy, była także odpowiedzią na zainteresowanie filmem dokumentalnym zarówno birmańskich widzów, jak i twórców.

 

Przeprowadzono 10-dniowe warsztaty poświęcone elementom technicznym oraz społeczno-obyczajowym tworzenia filmów dokumentalnych. Kolejnym filmowym działaniem projektu była organizowana wspólnie z Wathann Film Festiwal projekcja polskich filmów dokumentalnych połączoną z warsztatami na temat praw człowieka w filmie.

 

W październiku w ramach programu stażowego Polskę odwiedziło dwóch birmańskich dziennikarzy, którzy przez miesiąc obserwowali i uczestniczyli w pracy zespołów dziennikarskich m.in. w Polskim Radiu, Kurierze Słupeckim oraz Respublice Nowej.

 

W trakcie projektu w czerwcu 2014 roku wraz z innymi polskim organizacjami działającymi w Birmie zorganizowano w Rangunie wspólną akcję pod hasłem 25 rocznicy wolnych wyborów w Polsce (Voice for Social Change: Poland 1989 – Myanmar 2015), w ramach której odbył się m.in. konkurs na najlepszy plakat wyborczy.

ilw1

ilw2

ilw3

 

ilw       pandita

Skip to content