Projekty w Mjanmie/Birmie

Solidarity Fund > Projekty w Mjanmie/Birmie > Razem dla Birmy: Edukacja Obywatelska 2014

Razem dla Birmy: Edukacja Obywatelska 2014

2014 – Birma/Mjanma Flag of Myanmar.svg

 

Fundacja Inna Przestrzeń

 

tytuł projektu: Razem dla Birmy: Edukacja Obywatelska 2014 / Together for Burma: Civic Education 2014

 

Projekt to kontynuacja działań Fundacji Inna Przestrzeń na rzecz aktywizacji społeczeństwa obywatelskiego w Mjanmie prowadzonych w prowincjach Szan, Arakan i Yangon.

 

W 2014 razem z organizacją partnerską Justice for Woman przeprowadzono warsztaty dla 441 kobiet z zakresu podstawowej wiedzy prawnej oraz ochrony przed molestowaniem seksualnym. Stworzono publikację “Przemoc wobec kobiet – gdzie szukać pomocy” rozdystrybuowaną w 3700 egz.

 

Trenerzy organizacji partnerskich w regionie Szan przeprowadzili warsztaty “Aktywny Obywatel” dla 617 mieszkańców prowincji z zakresu edukacji obywatelskiej. Po zakończeniu treningów, uczestnicy przeprowadzili 6 inicjatyw aktywizujących mieszkańców swoich regionów dla 300 osób jak np. akcję wspólnego sadzenia drzew.

 

15 aktywistów z grupy etnicznej Rohindża zostało przeszkolonych z zakresu metod edukacji wyborczej i prawa wyborczego, po czym samodzielnie przeprowadziło spotkania wyborcze dla 200 muzułmanów w Rangunie. Była to pierwsza inicjatywa obywatelska Rohindżów zrzeszonych wokół organizacji partnerskiej Women Peace Network Arakan (WPNA).

 

Wspólnie z polskimi organizacjami działającymi w Birmie przygotowano obchody 25 lat polskiej wolności w Rangunie nawiązujących do wyborów w Birmie w 2015.

 

fip1

fip2

fip3

 

 

inna przestrzen

Skip to content