Projekty w Gruzji

Solidarity Fund > Projekty w Gruzji > Mediacja: transformacja konfliktów w Gruzji – kontynuacja

Mediacja: transformacja konfliktów w Gruzji – kontynuacja

 2014Gruzja 
 

Fundacja Partners Polska

 

tytuł projektu: Mediacja: transformacja konfliktów w Gruzji. Wsparcie efektywności rozwiązywania sporów poprzez rozwój i promocję alternatywnych metod rozwiązywania konfliktów / Mediation: conflict transformation in Georgia. Increasing effectiveness of dispute resolution system in Georgia through development and promotion of Alternative Dispute Resolution

 

Dwuletni, rozpoczęty w 2013 r. projekt, realizowany przez Fundację Partners Polska oraz gruzińskie stowarzyszenia Bridge of Friendship Kartlosi z Gori i Centrum Mediacji z Tbilisi miał na celu upowszechnienie mediacji jako sposobu rozwiązywania konfliktów społecznych w Gruzji.

 

W drugim roku projektu znacząco wzmocniono procesy instytucjonalizacji mediacji w Gruzji. Sprawnie działają dwa ośrodki mediacyjne w Tbilisi i w Gori, które prowadzą mediacje i otrzymują dużo zapytań.

 

Przygotowano profesjonalnych mediatorów i trenerów, którzy teraz są w stanie sami przeprowadzać krótkie i dłuższe warsztaty o mediacji dla różnych grup.

 

W ramach zaplecza merytorycznego dla mediatorów stworzono dwa filmy nt. mediacji w Polsce https://www.youtube.com/watch?v=4eawPD3kcYA (tylko zapowiedź) i w Gruzji: https://www.dropbox.com/s/fdtiwc2ycxacs29/MediaciaKarpinscy_GE.mpg?dl=0

 

Trzy osoby otrzymały możliwość udziału w stażach w ośrodkach mediacyjnych w Polsce, gdzie uczestniczyły w sesjach mediacyjnych, procedurze zatwierdzania ugód mediacyjnych oraz w licznych spotkaniach z polskimi ekspertami.

 

partn1

partn2

partn3

 

partnersi      kartlosi

Skip to content