Projekty w Gruzji

Solidarity Fund > Projekty w Gruzji > Lokalna Akademia Młodych Liderów w Kazbegi

Lokalna Akademia Młodych Liderów w Kazbegi

 2014Gruzja 
 

Fundacja Civis Polonus

 

tytuł projektu: Lokalna Akademia Młodych Liderów w Kazbegi / Local Academy of Young Leaders in Kazbegi

 

Projekt Fundacji Civis Polonus realizowany w partnerstwie z 4 organizacjami i instytucjami gruzińskimi miał na celu aktywizację młodzieży z gminy Kazbegi oraz kształtowanie ich umiejętności liderskich.

 

Organizacją wiodącą po stronie gruzińskiej było NGO Stefantsmida, zaś pozostałymi parterami – Gmina Kazbegi, Ministerstwo Sportu i Spraw Młodzieży Gruzji oraz Krajowa Rada Gruzińskich Organizacji Młodzieżowych.

 

W ramach projektu pracownicy Fundacji, mający doświadczenie pracy z młodzieżą i młodzieżowymi radami, przez 8 miesięcy wspierali organizację Stefantsmida i jej liderów w pracy z lokalną młodzieżą.

 

Wsparcie polegało na podzieleniu się z partnerem wiedzą nt. metod pracy z młodzieżą m.in. poprzez przygotowanie i adaptację materiałów szkoleniowych oraz coaching lokalnych liderów przez skype.

 

W ramach projektu w Gminie Kazbegi powstała młodzieżowa rada. W sierpniu odbyło się szkolenie, które przygotowało młodzież i młodych lokalnych liderów do dalszej pracy i zaplanowania działań na kolejny rok. Zostały zrealizowane trzy, wybrane podczas szkolenia inicjatywy: stworzenie lokalnej biblioteki, zorganizowanie konferencji dotyczącej środowiska i ekologii oraz akcja sprzątania śmieci.

 

civ1

civ2

civ3

 

 

FCP      stepancminda-150x86      ministerstwo      youth council

Skip to content