Projekty w Gruzji

Solidarity Fund > Projekty w Gruzji > Razem dla praw dziecka i demokracji

Razem dla praw dziecka i demokracji

 2013Gruzja 
 

Społeczno-Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym „Edukator”

 

tytuł projektu Razem dla praw dziecka i demokracji / Together for children rights and democracy

 

Projekt realizowało Społeczno-Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym „Edukator” z Łomży wraz z dwoma gruzińskimi partnerami Civitas Georgica i Georgian School Students Union Alliance. Jego głównym celem było wspieranie procesu demokratyzacji szkół i promowanie praw dziecka.

 

Do udziału w projekcie zaproszono nauczycieli z 20 szkół z czterech rejonów Shida Kartli (Gori, Kareli, Khashuri i Kaspi) oraz studentów z uniwersytetów w Tbilisi, zainteresowanych tematyką projektu i współpracą ze szkołami.

 

Zaproponowane w projekcie szkolenia dały nauczycielom możliwość podniesienia swojej wiedzy na temat praw dziecka oraz rozwinięcia umiejętności z zakresu metodyki nauczania o tym temacie z użyciem materiałów Rady Europy. Z kolei studenci dzięki zajęciom podczas obozu letniego uzyskali wiedzę w zakresie praw dziecka i zasad demokracji oraz umiejętności niezbędne do promowania tych zagadnień w szkołach.  

 

Młodzi liderzy – nauczyciele i studenci wykorzystali swoją wiedzę prowadząc przeróżne zajęcia, badania i akcje w szkołach, posługując się przy tym stworzonymi na potrzeby projektu materiałami edukacyjnymi. Łącznie przeprowadzono 247 godzin zajęć na temat praw dziecka i ucznia, demokracji i praw człowieka oraz przeciwdziałania przemocy, w których uczestniczyło ponad 2600 uczniów.

 

Dzięki przeprowadzonym działaniom projektowym powstała grupa liderów będących w stanie wpływać na sposób funkcjonowania placówek oświatowych regionu Shida Kartli.

 

Projekt jest kontynuowany w 2014 roku.

 

Read about project in English.

 

edukator2

edukator1

edukator3sm

 

edukator

 

Skip to content