Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Japońskie możliwości + polski know-how   

Japońskie możliwości + polski know-how   

9 maja Fundacja podpisała memorandum o współpracy z Japan International Cooperation Agency (JICA). Wspólnie z naszym partnerem będziemy działać na rzecz Ukrainy i Mołdawii.   

JICA jest japońską agencją rozwojową, która działa w ponad 150 krajach, posiada ogromną wiedzę i doświadczenie w realizacji projektów z obszaru współpracy rozwojowej. 

Co wnosi do partnerstwa Fundacja? Po kilku latach pracy w Ukrainie i Mołdawii oferujemy dogłębne zrozumienie lokalnych kontekstów, prawa i problemów kulturowych. Mamy doświadczenie i zbudowaną rozległą sieć kontaktów, która ułatwia dotarcie do partnerów, szybkie rozpoznanie problemu i sprawne działanie. W Ukrainie współpracujemy z co dziesiątym samorządem lokalnym (hromadą) i co czwartym ministerstwem.  

Łączą nas misja i cele. W misję JICA, podobnie jak i w misję FSM, wpisane są działania na rzecz bezpieczeństwa ludności i poprawy jakości ich życia. To dla nas ważne partnerstwo, które pozwoli nam powiększyć skalę działań. Pierwsze wymierne efekty naszej współpracy będą widoczne w ciągu dwóch miesięcy od przeszkolenia Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (DSNS) w zakresie humanitarnego rozminowywania. Dzięki temu, w znacznym stopniu, zwiększy się bezpieczeństwo ludności cywilnej w Ukrainie.   

– Jestem pewien, że zgodność celów naszych organizacji i wspólna praca w znacznym stopniu przyczynią się do zwiększenia wsparcia dla Ukrainy i jej mieszkańców – podkreślił Prezes FSM Rafał Dzięciołowski po podpisaniu memorandum.  

Współpraca nie byłaby możliwa bez wsparcia Ambasady RP w Tokio, za które serdecznie dziękujemy!

Skip to content