Aktualności

Wielki sukces FSM

Co można dostać na Walentynki?

List od szefa DG for Neighbourhood and Enlargement Negotiations potwierdzający, że dołączyliśmy do grona pillar-assessed entities.

Oznacza to, że jako organizacja działamy zgodnie z wszystkimi wymaganiami Komisji Europejskiej niezbędnymi do zarządzania środkami unijnymi. Dzięki temu Fundacja staje się dla Komisji partnerem w implementacji działań z zakresu współpracy rozwojowej, podobnie jak niemiecki GIZ, austriacka ADA, a także niektóre agendy ONZ. Słowem, jesteśmy profesjonalni i warto z nami współpracować przy realizacji europejskich projektów rozwojowych.

Co to dla nas oznacza? Więcej możliwości, ale również przede wszystkim ogrom pracy. Wierzymy, że dzięki profesjonalizacji naszych działań, większym możliwościom pozyskiwania środków unijnych oraz wsparciu polskich organów odpowiedzialnych za współpracę rozwojową, Fundacja będzie mogła jeszcze bardziej rozbudować swoje działania w krajach Partnerstwa Wschodniego. W przyszłości planujemy rozszerzenie naszej obecności także na pozostałe części świata, bo już nieraz przekonaliśmy się, że dzięki solidarności, odpowiedzialności, szacunkowi i empatii możemy wspólnie z naszymi partnerami zmieniać rzeczywistość.

Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie Radzie Fundacji, a przede wszystkim jej Przewodniczącemu Panu Ministrowi Pawłowi Jabłońskiemu, Departamentowi Współpracy Rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych, a także polskim placówkom dyplomatycznym i konsularnym, które wspierają nasze działania w Gruzji, Armenii, Mołdawii i Ukrainie, a czasem także w innych częściach świata. Liczymy, że profesjonalne działania polskiej dyplomacji pozwolą nam na zacieśnienie współpracy z UE i zwiększenie znaczenia Polski w globalnej współpracy rozwojowej.

 

Skip to content