Aktualności

Wolny Uniwersytet Białoruski

Przemiany zaczynają się w umysłach” – tymi słowami Prezes Fundacji Solidarności Międzynarodowej – Rafał Dzięciołowski zainaugurował II edycję programu The Global MiniMBA na Uniwersytecie Łódzkim. Społeczeństwo białoruskie udowodniło swoją dojrzałość i gotowość do zmiany. Ważne, aby było na tę zmianę odpowiednio przygotowane.

Uroczyste otwarcie programu odbyło się 28 października. Program jest realizowany przez Centrum Rozwoju Biznesu Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego we współpracy z Fundacją „Wolny Uniwersytet Białoruski” (WUB) oraz z Fundacją Solidarności Międzynarodowej (FSM). Słuchaczami kursu są przedsiębiorcy i przedsiębiorczynie z Białorusi, którzy chcą rozwinąć swoje kompetencje menedżerskie i poznać zachodni sposób prowadzenia biznesu, by stać się częścią wolnej Europy. Studia dla Białorusinów są bezpłatne.

Kuźnia kadr

Prowadzenie takiego programu studiów ma obecnie znaczenie szczególne. Region Europy Środkowo-Wschodniej stoi u progu ważnych zmian i tylko liderzy i liderki z odpowiednią wiedzą i nowoczesnymi kompetencjami będą w stanie sprostać tym zmianom oraz – co niezwykle istotne – przeprowadzić przez nie całe społeczności. Dlatego edukacja młodych, dynamicznych, gotowych do podejmowania wyzwań Białorusinów i Białorusinek jest tak ogromnie ważna. 

Aliaksandr Milinkevich,, Kanclerz WUB, podkreślił, że to właśnie biznes jest lokomotywą zmian i rozwoju oraz docenił aktualność i adekwatność programu kursu do sytuacji Białorusi. Dodał także, że aby efektywnie projektować i wdrażać reformy gospodarcze, kluczowe jest poznawanie zachodnich badań, teorii i metodyk zarządzania i prowadzenia biznesu.

Trzydziestu nowych liderów
Program The Global MiniMBA – Zarządzanie małą firmą składa się z piętnastu bloków tematycznych prowadzonych online i obejmuje 133 godziny lekcyjne. Zajęcia poprowadzą m.in. trenerzy na co dzień wykładający w Studium Menedżerskim Mini-MBA. Niektóre z przedmiotów gościnnie poprowadzą białoruscy wykładowcy. W tegorocznej edycji bierze udział 30 osób.
Profesor Tomasz Czapla, Dziekan Wydziału Zarządzania UŁ, pogratulował wszystkim studentom i studentkom i życzył im radości z poznawania i rozwoju. Nasz Fundacja przyłącza się do tych życzeń i za wszystkich trzyma kciuki! 

Projekt „Free Belarus University – Future Belarusian Leaders and Reformers Formation” jest finansowany ze środków Unii Europejskiej i Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

 

#EUforBelarus #ЕСдляБеларусі 

Foto. Wydział Zarzadzania UŁ 

Skip to content