Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Ukraina > EU4skills: Nowy dokument programowy do uruchomienia usług poradnictwa zawodowego na Ukrainie

EU4skills: Nowy dokument programowy do uruchomienia usług poradnictwa zawodowego na Ukrainie

W ramach komponentu programu EU4Skills realizowanego przez Fundację nasi eksperci opracowali dokument programowy „Orientacja zawodowa w Nowej Ukraińskiej Szkole”. Dokument ten ma stać się podstawą dla uruchomienia usług orientacji i poradnictwa zawodowego w całym systemie oświatowym Ukrainy. Określa cele i sposoby realizacji tych usług.

W dniu 24 grudnia 2020 r. rozpoczęły się publiczne konsultacje dokumentu, które potrwają do 25 stycznia 2021 r.

W ramach programu EU4Skills będziemy wspierać Ministerstwo Oświaty i Nauki Ukrainy w realizacji postanowień dokumentu poprzez m.in. pomoc w opracowaniu podręczników dla nauczycieli i uczniów, przygotowanie programów nauczania oraz szkolenie nauczycieli i doradców zawodowych.

 

Program EU4Skills wspiera reformę oświaty zawodowej na Ukrainie i jest realizowany przy wsparciu Unii Europejskiej i jej państw członkowskich – Niemiec, Polski, Finlandii i Estonii. Łączna wartość programu stanowi 58 mln euro, jest on realizowany przez Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ), Kreditanstalt für Wiederaufbau (KfW) oraz instytucje z państw wspierających program, w tym z Polski – Fundację Solidarności Międzynarodowej.

Skip to content