Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Gruzja > „Bądź prawdziwym dżygitem, chroń siebie i swoich bliskich!”. Aktywny obywatel w pandemii

„Bądź prawdziwym dżygitem, chroń siebie i swoich bliskich!”. Aktywny obywatel w pandemii

W ramach kampanii społecznej „Bądź prawdziwym dżygitem, chroń siebie i swoich bliskich!” przeprowadziliśmy 14 szkoleń dla młodych ludzi. Odbyły się one w formie tradycyjnej na terenie całej Gruzji: w Tbilisi, Telawi, Achalciche, Gori, Nikozi, Kutaisi, Ozurgeti, Lanczchuti, Zugdidi i Baghdati. Interaktywne warsztaty dotyczyły nowych możliwości, z jakich mogą korzystać młodzi ludzie w dobie pandemii, zasad bezpieczeństwa i środków ochrony osobistej. Uczestnicy warsztatów nauczyli się też, jak planować i organizować wydarzenia obywatelskie z zachowaniem niezbędnych zasad bezpieczeństwa w związku z COVID-19.

Efekt? 340 najbardziej aktywnych uczestników warsztatów, pod okiem trenerów i zespołu projektowego, zaplanowało i przeprowadziło 14 minikampanii społecznych w Tbilisi oraz dziewięciu regionach Gruzji. Wszystko, oczywiście, z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa.

Wydarzenia te obejmowały m.in.:

  • maraton z nagrodami,
  • quiz nt. koronawirusa przeprowadzony przez młode osoby, które przeszły COVID-19,
  • akcję promocyjną rozdawania baloników,
  • wyposażanie w maseczki ochronne z logotypem kampanii społecznej mikro-przedsiębiorców ulicznych i pracowników różnych służb (oficerów policji, pracowników ochrony parków, służb czystości miasta itp.),
  • przekazywanie przechodniom informacji oraz ulotek nt. prewencji COVID-19 i ochrony osób najbardziej podatnych na zarażenie.

 

Projekt współfinansowany w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Skip to content