Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Gruzja > „Bądź prawdziwym dżygitem, chroń siebie i swoich bliskich!”.Trwa kampania społeczna dot. ochrony przed COVID-19 w Gruzji

„Bądź prawdziwym dżygitem, chroń siebie i swoich bliskich!”.Trwa kampania społeczna dot. ochrony przed COVID-19 w Gruzji

Każdy prawdziwy kaukaski wojownik wie, że z niewidzialnym wrogiem, jakim jest SARS-CoV-2, nie walczy się bez osłony. „Bądź prawdziwym dżygitem, chroń siebie i swoich bliskich” – przekonuje antykowidowa kampania społeczna, z którą wystartowaliśmy  w Gruzji.

Reklama z udziałem gruzińskiej celebrytki Nuki Koshkelishvili jest pierwszą z trzech, które przygotowaliśmy dla gruzińskich widzów telewizji państwowej i regionalnej. Gwiazda pokazuje w niej, jak ważne jest stosowanie środków ochrony osobistej w dobie pandemii oraz w jaki sposób przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się wirusa.

Przekaz jest istotny szczególnie w odniesieniu do młodych Gruzinów, którzy często lekceważą zalecenia dotyczące bezpieczeństwa. Dlatego cała kampania nawiązuje do etosu wojownika – kaukaskiego dżygita – który odpowiedzialnie przestrzega zasad i zasłania nos i usta, by chronić najbliższych. Jego wizerunek z maseczką ochronną w kaburze zamiast kindżału uwieczniliśmy na wzorze naszych masek.

 

Projekt współfinansowany w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Skip to content