Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Gruzja > Bądź prawdziwym dżygitem, chroń siebie i swoich bliskich!

Bądź prawdziwym dżygitem, chroń siebie i swoich bliskich!

W odpowiedzi na pandemię COVID-19 Przedstawicielstwo Fundacji Solidarności Międzynarodowej w Gruzji uruchomiło projekt „Bądź prawdziwym dżygitem, chroń siebie i swoich bliskich!”, promujący aktywne postawy obywatelskie i tworzenie bezpiecznego środowiska podczas pandemii COVID-19 w Gruzji.

W październiku Przedstawicielstwo FSM w Gruzji, przy współpracy z gruzińską organizacja pozarządowa „Social HUB”, przeprowadziło skuteczne kampanie społeczne i szkoleniowe w 6 regionach Gruzji (w Kachetii, Wewnętrznej Kartlii, Samcche-Dżawachetii, Imeretii, Gurii i Megrelii). Łącznie w szkoleniach udział wzięło 550 młodych osób z różnych części kraju.

Szkolenia składały się z następujących modułów:

• Przepisy w zakresie bezpieczeństwa i środki zapobiegawcze podczas pandemii COVID-19;
• Planowanie i organizacja wydarzeń w okresach w warunkach ograniczonej mobilności;
• Możliwości dla osób młodych związane z COVID-19;
• Aktywność obywatelska.

Po zakończeniu szkolenia uczestnicy projektu zorganizowali w 9 miastach Gruzji nowoczesne kampanie społeczne na temat bezpieczeństwa i środków zapobiegawczych stosowanych podczas pandemii COVID-19. Ponadto w ramach projektu przygotowano i rozdano wśród mieszkańców specjalne maseczki zakrywające twarz.

Projekt współfinansowany w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Skip to content