Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Gruzja > Sprzęt i środki ochronne do walki z koronawirusem trafiły do municypalitetu w Bolnisi

Sprzęt i środki ochronne do walki z koronawirusem trafiły do municypalitetu w Bolnisi

W dniu 9 maja 2020 r. zespół Przedstawicielstwa Fundacji Solidarności Międzynarodowej (FSM) w Gruzji przekazał sprzęt i środki do walki z koronawirusem (SARS-CoV-2) municypalitetowi w Bolnisi w celu wsparcia miasta i dziesięciu wiosek zamkniętych z powodu pandemii od 22 marca 2020 r.

Zgodnie z uzgodnieniami pomiędzy Przedstawicielstwem a municypalitetem, środki zostaną przekazane w pierwszej kolejności wolontariuszom i pracownikom municypalitetu udzielającym pomocy humanitarnej w zamkniętych wioskach, jak również mikroprzedsiębiorcom (właścicielom sklepów spożywczych), które są stopniowo otwierane. Ze względu na ostre obostrzenia mobilności w Gruzji przekazanie sprzętu i środków ochronnych odbyło się przed punktem kontroli wjazdu do miasta Marneuli.

Środki ochrony osobistej i sprzęt, które zostały przekazane:

1. Maseczki ochronne (1500 sztuk)
2. Maski typu przyłbice (1000 sztuk)
3. Środki do dezynfekcji rąk do użytku osobistego (600 sztuk)
4. Środki do dezynfekcji rąk przeznaczone dla budynków użyteczności publicznej (50 sztuk)
5. Urządzenia do rozpylania płynów do dezynfekcji (3 sztuki).

 

 

Zakup środków ochronnych oraz sprzętu został sfinansowany ze środków programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Skip to content