Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Ukraina > Przedstawicielstwo Fundacji Solidarności Międzynarodowej (FSM) na Ukrainie zakupiło sprzęt medyczny do walki z koronawirusem

Przedstawicielstwo Fundacji Solidarności Międzynarodowej (FSM) na Ukrainie zakupiło sprzęt medyczny do walki z koronawirusem

W dniu 24 kwietnia 2020 r. podczas konferencji prasowej z udziałem Przewodniczącego Lwowskiej Obwodowej Administracji Państwowej Maksyma Kozyckiego i dyrektora Centrum Zdrowia Płucnego we Lwowie Liubomyra Raka, Konsul Generalny RP we Lwowie pani Eliza Dzwonkiewicz przekazała trzy ssaki medyczne, które pomogą w leczeniu chorych na COVID-19. „Współpraca, solidarność i wzajemne wsparcie w obecnych warunkach są szczególnie istotne. To dopiero początek naszego wsparcia. Fundacja Solidarności Międzynarodowej ma jeszcze zamiar przekazać kolejny sprzęt szpitalom w Rudkach, Sokalu i Lwowie.” – powiedziała Dzwonkiewicz.

Zakup był odpowiedzią na apel ze strony Szpitala i Lwowskiej Obwodowej Administracji Państwowej skierowany do Konsulatu Generalnego RP we Lwowie. Z kolei Konsulat skierował tę prośbę do Przedstawicielstwa FSM na Ukrainie, które się do niej przychyliło. Konsulat odebrał sprzęt we Lwowie i zajął się logistyką związaną z jego dostarczeniem do placówki medycznej.

Koszt zakupu przekazanego sprzętu to 128 400,00 UAH (około 21 tysięcy złotych).

Przedstawicielstwo FSM na Ukrainie w najbliższych tygodniach ma zamiar kontynuować wsparcie placówek medycznych we Lwowie oraz w innych obwodach.

 

Zakup sprzętu medycznego został sfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Skip to content