Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Gruzja > Wspieramy walkę z koronawirusem w Gruzji!

Wspieramy walkę z koronawirusem w Gruzji!

W dniu 10 kwietnia 2020 r. Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Tbilisi – Mariusz Maszkiewicz wspólnie z kierownikiem Przedstawicielstwa Fundacji Solidarności Międzynarodowej (FSM) w Gruzji – Justyną Kucuk przekazali najpotrzebniejszy sprzęt do walki z koronawirusem (SARS-CoV-2).

Przekazanie sprzętu i środków dezynfekujących odbyło się w bazie szkoleniowej Państwowej Jednostki ds. Zarządzania Kryzysowego:
1. Systemy grzewcze do namiotów w szpitalach polowych (3 sztuki)
2. Urządzenia do rozpylania płynów do dezynfekcji (22 sztuki)
3. Uniwersalny środek do dezynfekcji powierzchni od zagrożeń biologicznych (500 litrów).

Sprzęt i środki dezynfekujące zostały przekazane na ręce kierownika Państwowej Jednostki ds. Zarządzania Kryzysowego (EMS Georgia). Jak podkreślono, przekazane środki mają ogromne znaczenie w obliczu prognoz kulminacji zachorowań na COVID-19 pod koniec kwietnia 2020 r. i pozwolą Gruzji być lepiej przygotowaną na ewentualną eskalację sytuacji epidemiologicznej.

W dniu 13 kwietnia 2020 r. zespół Przedstawicielstwa FSM w Gruzji przekazał sprzęt do walki z koronawirusem (SARS-CoV-2) municypalitetom w Rustawi, Marneuli i Gori. Pracownicy Przedstawicielstwa FSM udali się również do ambulatorium w Nikozi w celu zabezpieczenia tamtejszego personelu w najpotrzebniejszy sprzęt i środki dezynfekujące.

Przekazany sprzęt i środki dezynfekujące zostały przeliczone w stosunku do liczby mieszkańców (środek do dezynfekcji), liczby personelu medycznego w puntach ambulatoryjnych (maski typu przyłbice), pracowników administracji samorządowej udzielających pomocy humanitarnej i społecznej w dobie COVID-19 (maseczki ochronne) i objęły łącznie:
1. Urządzenia do rozpylania płynów do dezynfekcji (7 sztuk)
2. Środki do dezynfekcji rąk (168 litrów)
3. Maski typu przyłbice dla personelu medycznego (475 sztuk)
4. Maseczki ochronne wielokrotnego użytku (786 sztuk).

 

Zakup sprzętu i środków dezynfekujących został sfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

 

Skip to content