Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Ochotnicze Straże Pożarne w Gruzji

Ochotnicze Straże Pożarne w Gruzji

Już wkrótce rusza projekt Przedstawicielstwa FSM w Gruzji „Ochotnicze Straże Pożarne (OSP) jako forma doraźnego reagowania kryzysowego”, będący kontynuacją działań FSM w Gruzji z 2018 r.

Wolontariusze, wykonujący na dzień różne zawody (trener judo, pracownik szpitala, koordynator projektu, pracownicy sektora turystycznego), widzą potrzebę kształcenia w zakresie tego, jak zachować się w przypadku pożaru i i propagowania wiedzy na ten temat w społeczności lokalnej.

Wolontariusze będą uczestniczyć w cyklu szkoleń dotyczących zarządzania kryzysowego, udadzą się do Polski na wizytę studyjną w celu zapoznania się z polskim modelem OSP, zostaną wyposażeni i przeszkoleni w zakresie użycia podstawowego sprzętu strażackiego i przeprowadzą szkolenia z bezpiecznej ewakuacji dla dzieci w wieku szklonym i przedszkolnym na obszarze municypalitetu Bordżomi.

Prezes FSM Maciej Falkowski wspólnie z Przedstawicielką FSM w Gruzji Justyną Kucuk odwiedzili Bordżomi by poznać motywację wolontariuszy do udziału w projekcie i spotkać się z partnerami – organizacjami NACRES oraz Samtskhe-Javakheti Media Center.

 

Projekt współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Skip to content