Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Reportaż Polskiego Radia o polskiej współpracy rozwojowej w Mołdawii i roli naszego przedstawicielstwa

Reportaż Polskiego Radia o polskiej współpracy rozwojowej w Mołdawii i roli naszego przedstawicielstwa

Polska pomoc rozwojowa dla Mołdawii

Źródło: Polskie Radio

Polska pomoc rozwojowa dociera także do Mołdawii. Projektem rewitalizacji wybranych miast w Mołdawii realizowanym obecnie w tym kraju z funduszy polskiego MSZ interesował się dziennikarz Polskiego Radia Krzysztof Renik. Zapraszamy do wysłuchania reportażu.

Na czym polega – polska pomoc rozwojowa? Każdego roku Ministerstwo Spraw Zagranicznych określa geograficzny i tematyczny zakres inicjatyw realizowanych w ramach nadzorowanej przez siebie rezerwy celowej. Pomoc realizowana jest w formie dwustronnych programów i projektów (pomoc dwustronna) oraz dobrowolnych wpłat wielostronnych przekazywanych do międzynarodowych instytucji, funduszy i organizacji (pomoc wielostronna). Zasadnicza część środków finansowych kierowana jest do państw priorytetowych programu polskiej pomocy zagranicznej we współpracy z polskimi organizacjami pozarządowymi, organami administracji rządowej, jednostkami samorządu terytorialnego i polskimi przedstawicielstwami dyplomatycznymi.

Reportaż Krzysztofa Renika dostępny tutaj.