Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Ukraina > Briefing o stanie procesów związanych z wykonaniem Umowy Ukraina-UE dla ukraińskich regionalnych mediów w Kijowie

Briefing o stanie procesów związanych z wykonaniem Umowy Ukraina-UE dla ukraińskich regionalnych mediów w Kijowie

Zródło: internews.ua

30 dziennikarzy z 25 wydań ukraińskich regionalnych mediów, uczestników projektu: „Obiektywny obraz procesów związanych z  Układem o stowarzyszeniu między Ukrainą a Unią Europejską w ukraińskich mediach” wzięło udział w Kijowie w pierwszym, z zaplanowanych ośmiu, prasowych spotkań z przedstawicielami rządu oraz wybranych ministerstw dotyczących stanu realizacji Umowy Stowarzyszeniowej Ukraina-UE i procesów z nim związanych. Cykl briefingów organizowany jest we współpracy z Biurem ds. integracji europejskiej przy wicepremier ds. integracji europejskiej i współpracy euroatlantyckiej.

W briefingu wzięli udział: Ivanna Kłympusz, wicepremier ds. integracji europejskiej i współpracy euroatlantyckiej, Olha Trofimcewa, wiceminister ds. polityki rolnej, Hanna Tiszczenko, naczelnik Wydziału Wizowego w MSZ Ukrainy, Ołeksij Rożkow, z-ca dyrektora Departamentu współpracy międzynarodowej ds. handlu i gospodarki oraz integracji europejskiej w Ministerstwie Rozwoju Gospodarczego i Handlu.

Partnerami FSM w projekcie są dwie ukraińskie organizacje pozarządowe, Internews-Ukraina i Towarzystwo Lwa.

Link do pełnej informacji o briefingu oraz foto:

http://internews.ua/2017/06/eu-ua-press-briefing/

http://internews.ua/projects/eu-ukraine/eu-ua-assosiation-media-project/

Skip to content