Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Ukraina > Remonty i doposażenie szkół w obwodzie charkowskim na Ukrainie

Remonty i doposażenie szkół w obwodzie charkowskim na Ukrainie

okno pcpm4

Tytuł projektu:  Remonty i doposażenie szkół w obwodzie charkowskim na Ukrainie / Refurbishment and equipment support for schools and educational centers in eastern Ukraine

Projekt realizowany przez Fundację Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej wraz z lokalnym partnerem Ukraińskie Rubieże umożliwił poprawę warunków nauczania w 20 szkołach na terenie obwodu charkowskiego na Ukrainie, w których kształcą się dzieci i młodzież przesiedlona wewnętrznie.

Dzięki projektowi udało się przeprowadzić remonty w 10 szkołach wiejskich w powiecie iziumskim, borowskim, czugujewskim oraz barwenkowskim. Głównie była to wymiana okien, drzwi zewnętrznych oraz wewnętrznych, w dwóch szkołach został wymieniony dach oraz w jednej szkole zostały wymienione podłogi.

Kolejnym etapem projektu był zakup wyposażenia do 20 szkół, w tym 10 objętych remontami, w powiatach: iziumskim, borowskim, czugujewskim, barwenkowskim oraz balaklijskim. Zakupiono 592 ławek szkolnych, 1293 krzeseł, 15 szaf, 16 laptopów, 19 projektorów, 38 komputerów, 10 drukarek wielofunkcyjnych, 8 ruterów, 9 mikroskopów, 38 tablic multimedialnych i inne przybory naukowe.

Oddzielnym działaniem projektu było wsparcie infrastruktury ośrodka kolonijnego Romaszka pod Charkowem oraz wsparcie  w zorganizowaniu kolonii letnich dla 350 dzieci-uchodźców.

Dzięki projektowi, szkoły położone w charkowskich wioskach nie tylko otrzymały nowe okna, drzwi, komputery i inne elementy niezbędnego wyposażenia, ale także nastąpił kolejny etap integracji uchodźców z nowym środowiskiem, współpracy lokalnej władzy ze szkołami oraz, co najważniejsze, ludzie uświadomili sobie, że małe szkoły też są warte wspierania.

Skip to content