Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Tunezja > Konferencja podsumowująca projekt „Młodzieżowe Rady w Tunezji”

Konferencja podsumowująca projekt „Młodzieżowe Rady w Tunezji”

W dniach 18-22 listopada 2016 partnerzy z Polski i Tunezji podsumowywali efekty realizacji projektu podczas konferencji (19.11.2016, Sousse), spotkań z młodymi liderami w miejscach wdrażania mini-projektów oraz dyskusji z partnerem i uczestnikami projektu. Podczas konferencji, w której wzięło udział ponad sto osób, zarówno z młodzieżowych rad, organizacji pozarządowych, w tym działających na rzecz młodzieży, instytucji publicznych. Podczas konferencji zaprezentowano działania zrealizowane przez młodzieżowe rady, w tym przedsięwzięcia wdrożone w ramach mini-projektów.

Podczas konferencji przeprowadzono konkurs na Najlepszą Inicjatywę Młodzieżowych Rad 2016. Głosami uczestników konferencji, spośród ośmiu zaprezentowanych mini-projektów zwyciężył projekt „Atelier dans chaque foyer” Młodzieżowej Rady z Hay Riad, którego celem było przeprowadzenie warsztatów ceramicznych i malowania na jedwabiu dla kobiet z najbiedniejszej dzielnicy tego miasta.

Dzięki zdobytym umiejętnościom kobiety będą miały szanse na dodatkowe zarobki, dzięki sprzedaży ozdobionych przez siebie przedmiotów. Kulminacyjnym momentem konferencji było podpisanie deklaracji Sieci Młodzieżowych Rad w Tunezji i tym samym powołanie Sieci do życia. Głównym celem Sieci będzie wspieranie działających rad i upowszechnienie idei o modelu działania na całą Tunezję.

Konferencja jest częścią projektu „Sieć Młodzieżowych Rad w Tunezji”, współfinansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstw Spraw Zagranicznych RP, Program „Wsparcie Demokracji”, realizowanego przez Fundację Miejsc i Ludzi Aktywnych i Jeunes Leaders Association.

Skip to content