Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Ukraina > W Charkowie zakończyła się szósta edycja trzydniowych warsztatów dla dziennikarzy ukraińskich mediów regionalnych

W Charkowie zakończyła się szósta edycja trzydniowych warsztatów dla dziennikarzy ukraińskich mediów regionalnych

W Charkowie zakończyła się szósta edycja trzydniowych warsztatów dla dziennikarzy ukraińskich mediów regionalnych. Warsztaty te stanowią część projektu realizowanego od września 2015 r. do marca 2017 r., przez Fundację Solidarności Międzynarodowej współfinansowanego ze środków polskiego MSZ oraz amerykańskiej agencji międzynarodowego rozwoju USAID.

W warsztatach zatytułowanych „Obiektywny obraz procesów związanych z Układem Stowarzyszeniowym między Ukrainą a Unią Europejską w ukraińskich mediach”, wzięło udział 20 dziennikarzy różnego typu mediów regionalnych, m.in. z Dnipra, Kramatorska, Połtawy, Kachowki, Kremenczuka, Mariupola, Kaniowa, Humania, Równego. W tej edycji warsztatów, jeden dzień został zorganizowany w Słowiańsku, gdzie wiosną 2014 r. miał miejsce atak separatystów wspomaganych przez oddziały rosyjskiej armii. W formule warsztatów zostały uwzględnione zarówno udział odpowiednich ekspertów jak i objazd po miejscach zniszczonych podczas działań wojennych. Tematyka reform oraz działań wynikających z Układu Ukrainy z UE w tym regionie nabiera specjalnego znaczenia, wobec większych wyzwań.

Spotkania z wolontariuszami i aktywistami ukraińskimi zaangażowanymi w integrację tego regionu zostały ocenione przez uczestników warsztatów jako bardzo wartościowe i ułatwiające zrozumienie zachodzących w tym regionie procesów.

W ramach projektu przyznano takze nagrody w piątej edycji konkursu dla dziennikarzy regionalnych na materiały dotyczące Układu Stowarzyszeniowego Ukrainy-UE. Nagrody zdobyły trzy dziennikarki:

Iryna Martynova, “Do Tebe” TV z Kramatorska
Iryna Stolbova, “Visti Barvinkivshchyny”, gazeta z Charkowszczyzny
Anastasia Peredrii, radio “Lutsk” z Łucka

http://internews.ua/2016/10/eu-association-contest-winners-of-v-wave/

Skip to content