Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Ukraina > Ukraińscy dziennikarze regionalni w Polsce

Ukraińscy dziennikarze regionalni w Polsce

usaid3

W Warszawie przebywa grupa 10 dziennikarzy ukraińskich mediów regionalnych, z różnych regionów: od Ługańska, poprzez Zaporoże, Czerniowce po Lwów. Są z wizyta studyjną, w czasie której będą w Warszawie, Poznaniu i Wielkopolsce.

Wizyta jest częścią projektu realizowanego od września 2015 r. do marca 2017 r., przez Fundację Solidarności Międzynarodowej współfinansowanego ze środków polskiego MSZ oraz Amerykańskiej  Agencji Międzynarodowego Rozwoju USAID, zatytułowanego “Obiektywny obraz procesów związanych z  Układem o Stowarzyszeniu między Ukrainą a Unią Europejską w ukraińskich mediach”.

Grupa 10 dziennikarzy odwiedzających Polskę brała wcześniej udział w cyklu warsztatów, a także część z nich wygrała w konkursie dla dziennikarzy dotyczącym najlepszych materiałów poświęconych tematyce Układu Stowarzyszeniowego Ukraina-UE.

W poniedziałek grupa była w siedzibie FSM, spotykali się z Izą Chruślińską, kierownikiem w/w projektu oraz z Adamem Sauerem, członkiem Zarządu, który opowiadał im o systemie społeczno-administracyjnym w Polsce.

 

 

Skip to content