Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Ukraina > Warsztaty o współczesnych technikach multimedialnych dla dziennikarzy z 11 obwodów Ukrainy

Warsztaty o współczesnych technikach multimedialnych dla dziennikarzy z 11 obwodów Ukrainy

Uczestnicy projektu „Ukraińscy dziennikarze lokalni – razem dla poprawy jakości” wzięli udział w pierwszym warsztacie projektowym w Kijowie.

Szkolenie z zakresu współczesnych narzędzi multimedialnych, które prowadzili polscy i ukraińscy eksperci, zostało podzielone na cztery bloki tematyczne: SEO i optymizacja tekstu, infografiki i wizualizacja, Social Media Marketing, CMS i prawa autorskie.

Obecnie wszyscy wiedzą, czym jest twitter, facebook czy infografiki. Tylko jak z ich pomocą wpływać na opinię publiczną, przyciągnąć, zainteresować oraz utrzymać odbiorcę? To już wymaga specjalistycznej wiedzy i stanowi prawdziwe wyzwanie, z którym w ciągu pięciu dni zmagali się uczestnicy treningu.

Projekt Fundacji Wspólna Europa „Ukraińscy dziennikarze lokalni – razem dla poprawy jakości” ma na celu przeszkolenie i wsparcie techniczne dziennikarzy oraz działaczy społecznych z 11 obwodów południowej i wschodniej Ukrainy. Dwudziestu uczestników projektu weźmie udział w kolejnym treningu w październiku,  a w listopadzie w wizycie studyjnej w Polsce, gdzie spotka się z ekspertami ds. mediów i przedstawicielami NGO. Zostanie im także udzielone wsparcie polskiego coach’a, który będzie pomagał w tworzeniu publikacji multimedialnych.

Szkolenia i wsparcie techniczne dziennikarzy z południowej i lewobrzeżnej Ukrainy to projekt realizowany przez Fundację Wspólna Europa we współpracy z Instytutem Rozwoju Regionalnej Prasy w Kijowie.

Projekt jest współfinansowany ze środków Polsko-Kanadyjskiego Programu Wsparcia Demokracji.

Skip to content