Aktualności

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Aktualności > Tunezja > Lokalne problemy, lokalne rozwiązania! Warsztaty „Telewizja Społecznie Zaangażowana” w Tunezji rozpoczęte

Lokalne problemy, lokalne rozwiązania! Warsztaty „Telewizja Społecznie Zaangażowana” w Tunezji rozpoczęte

fiptun3

Uczestnicy i trenerzy warsztatow 'Telewizja Spolecznie Zaangazowana’ w Tunezji, autor: Fundacja Inna Przestrzeń

Kesserine, Gabes i Sidi Bouzid to tylko niektóre z regionów Tunezji, z których pochodzi 12 aktywistów uczestniczących w warsztatach „Telewizja Społecznie Zaangażowana”.
– Aby rozwiązywać lokalne problemy często nie potrzebujemy ogromnych środków, ale motywacji i współpracy – mówili trenerzy Lude Reno i Witek Hebanowski.

Pierwsza rozgrzewka podczas warsztatów – prowadzi Darine, działaczka oraz… specjalistka od taekwondo, fot: Fundacja Inna Przestrzeń

Projekt „Telewizja Społecznie Zaangażowana – Aktywizacja społeczna i Wsparcie Inicjatyw Lokalnych w Tunezji” został zaplanowany przez Fundację Inna Przestrzeń wspólnie z organizację AJAP (Association Jeunes Actifs et Positifs) z Nabeul.

Jednym z głównych celów projektu jest przygotowanie 12 uczestników do używania wideo jako narzędzia, dzięki którym będą mogli dzielić się tym, jak ich organizacje działają na rzecz rozwiązania lokalnych problemów. Ponadto,  nauczą się jak wideo może stać się narzędziem trenerskim do przekazywania wiedzy kolejnym działaczom w ich społecznościach. Po zakończeniu warsztatów aktywiści będą dzielić się swoimi działaniami za pomocą platformy filmowej MTE Média Tunisiens Engagé.

Tworzenie pierwszych materiałow filmowych, fot: Fundacja Inna Przestrzeń

Darine i Monia mają 26 lat, pochodzą z Sidi Bouzid, miasta oddalonego o parę godzin od granicy z Libią. Są dziennikarkami-aktywistkami, współtwórczyniami CMC – Centrum Dziennikarstwa Obywatelskiego. – W naszym regionie, tak jak i w wielu innych, problemów jest ogrom. Obezwładniająca korupcja, terroryzm, radykalizacja, zanieczyszczenie. Musimy działać razem, aby im przeciwdziałać – opowiadają.

– Jesteście tutaj, aby uczyć się jak być trenerami z prawdziwego zdarzenia i nauczyć się jak szkolić kolejnych trenerów. Razem możemy zmienić Tunezję – mówił Slim Ayedi, jeden z przedstawicieli organizacji AJAP podczas otwarcia warsztatów.

Więcej informacji o projekcie i MTE pod adresem:
https://www.facebook.com/tunisianchangemakers/

autor: Fundacja Inna Przestrzeń

Projekt współfinansowany ze środków programu „Wsparcie Demokracji” finansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

                                              fip        jap

Skip to content