Projekty w Mołdawii

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Projekty w Mołdawii > Anenii Noi: Kierunek – Unia Europejska

Anenii Noi: Kierunek – Unia Europejska

2015Mołdawia 

Małopolskie Towarzystwo Oświatowe

 

Projekt miał na celu budowę społeczeństwa obywatelskiego w rejonie Anenii Noi, graniczącym z Naddniestrzem i był realizowany przez trójkę partnerów: Małopolskie Towarzystwo Oświatowe, Radę Rejonu Anenii Noi i stowarzyszenie „Genesis”.


W ramach projektu poprowadzono warsztaty nt. umiejętności liderskich oraz Public Achievement dla nauczycieli, urzędników i aktywistów zajmujących się pracą z dziećmi i młodzieżą.
Ponadto dzięki projektowi wyposażono Centrum Aktywności Obywatelskiej, gdzie spotykają się organizacje młodzieżowe oraz odbywają się rozmaite szkolenia, narady, itp. oraz bezpłatne kursy angielskiego.
Powstało Forum Młodzieży Demokratycznej – organizacja parasolowa, która jednoczy ruch młodzieżowy i może reprezentować sprawy młodzieży na płaszczyźnie publicznej.
Zainicjowano działalność 10 grup nieformalnych, diagnozujących i rozwiązujących lokalne problemy. Zostało zrealizowanych 10 najlepszych inicjatyw lokalnych dotyczących m.in.: organizacji dyskusyjnych klubów filmowych, remontu placu zabaw, organizacji zajęć sportowo-rehabilitacyjnych czy językowych dla dzieci i młodzieży.
Do Małopolski na dwie wizyty studyjne przyjechali liderzy NGOs oraz przyszli dziennikarze.

 

mto151

mto152

mto153

 

mto             aneninoi herb               genesis

 

Skip to content