Projekty w Tadżykistanie

Fundacja Solidarności Międzynarodowej > Projekty w Tadżykistanie > Liderzy nadziei. Kluby Młodych Dziennikarzy w Tadżykistanie

Liderzy nadziei. Kluby Młodych Dziennikarzy w Tadżykistanie

Stowarzyszenie Gazet Lokalnych
Tytuł projektu: Liderzy nadziei. Kluby Młodych Dziennikarzy w Tadżykistanie / Leaders of hope. Young Journalists Clubs in Tajikistan

Celem projektu realizowanego wspólnie przez Stowarzyszenie Gazet Lokalnych i organizację Khurshed było wsparcie i integracja potencjalnych liderów demokracji – młodych studentów dziennikarstwa w Dushanbe, Kulabie, Kurgantube i Horogu.

4-dniowe warsztaty dziennikarskie w Kulabie dla reprezentantów klubów prowadzone przez Jurka Jureckiego z Tygodnika Podhalańskiego, Jerzego Kamińskiego z Gazety Powiatowej – Wiadomości Oławskie oraz Vadima Makarenkę z Gazety Wyborczej, wzmocnienie sprzętowe i w materiały edukacyjne 4 klubów, wdrożenie zasad prowadzenia konkursu dla młodych dziennikarzy w 4 kategoriach (radio, telewizja, prasa, internet) oraz 2-tygodniowy staż dziennikarski w okresie wyborów parlamentarnych w Polsce zaangażowały w sumie ponad 90 młodych dziennikarzy oraz ich tadżyckich mentorów.

W rezultacie podniesione zostały umiejętności dziennikarskie i poziom wiedzy o świecie ponad 80 studentów 4 miast Tadżykistanu, umiejętności organizacyjne zespołów organizacji Khurshed i Shahrvand oraz wdrożono w życie pierwszy konkurs dla młodych dziennikarzy.

Na projekt złożyły się środki programu Wsparcie Demokracji, programu RITA – Przemiany w regionie oraz Ambasady USA w Dushanbe.

sgl

Skip to content